Fórum, na ktorom sa nestratíte a budete mať vždy kde písať
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fórum, na ktorom sa nestratíte a budete mať vždy kde písať

Presúvame sa... k lepsiemu! Coming Soon!
 
DomovLatest imagesRegistráciaPrihlásenie

 

 Z čoho sa máme tešiť?

Goto down 
3 posters
AutorSpráva
Zuzičkáá
Member
Zuzičkáá


Počet príspevkov : 69
Join date : 21.09.2010
Bydlisko : Slovensko, Poprad :D

Z čoho sa máme tešiť? Empty
OdoslaťPredmet: Z čoho sa máme tešiť?   Z čoho sa máme tešiť? Icon_minitimeŠt január 27, 2011 7:19 pm

Niekedy si možno kladieš otázku: "Z čoho sa mám tešiť? Veď na tomto svete ma už nič nedokáže urobiť sťastným/šťastnou." A tu je ten problém. Ak chceš byť smutný, kladieš si otázky takého typu. No ak niekde vnútri naozaj chceš byť šťastný, nekláď si otázku typu "Čo má má potešiť? Čo by ma malo potešiť?", ale "Čo ma teší?". Takto zistíš, že aj úplné banality ti vytvárajú úsmev na tvári.
Skús sa každé ráno pozrieť z okna. Zamysli sa pri tom. Povedzme, že uvidíš slnko. Usmej sa. A prečo? Pretože ak by nebolo slnko, nebol by si ani ty. Ak uvidíš pôdu alebo trávu, tiež sa usmej, lebo ak by nebola zem a tráva, nemal by si po čom chodiť (a to by sa nám asi nepáčilo). Ak prídeš do školy alebo prídeš von, usmej sa na každého človeka, ktorého uvdíš. Niektorí možno nebudú príjemní a možno ťa to neurobí šťastným, ale keď si uvedomíš, že si niektorému človeku urobil radosť obyčajným, no zato úprimným úsmevom,...

Už si prišiel/la na to, aký význam má pravý úsmev? No vidíš, nie je to žiadna veda. Stačí sa len usmiať, a lepšie sa budeš cítiť ty, i ostatní. Preto táto téma. Ak budeš smutný/á, skús si to párkrát prečítať, snáď sa budeš cítiť lepšie. Ide tu len o to, aby ľudia vedeli o hodnote úsmevu a jeho význame...
Návrat hore Goto down
Child of Bodom
Admin
Child of Bodom


Počet príspevkov : 178
Join date : 21.09.2010
Age : 64
Bydlisko : Doma

Z čoho sa máme tešiť? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Z čoho sa máme tešiť?   Z čoho sa máme tešiť? Icon_minitimePi január 28, 2011 8:30 am

Pekny preslov, musím uznat. vies, niekedy sa to aj stane, ze sa usmievas, a nevies preco. Ale aj to treba, netreba sa nad tym velmi zamyslat, pretoze si pokazis cely den, tyzden mesiac, treba skratka robit to, co chces a nemysliet na to, co budes robit o mesiac, ale rok. Samozrejme, treba sa tesit aj na buducnost, ale hlavne sa treba tesit z pritomnosti a veci, ktore ste zazili. Ale suhlasim s tebou, treba sa usmiat na vsetko :D
Návrat hore Goto down
https://osetkom.forummotion.com
Zuzičkáá
Member
Zuzičkáá


Počet príspevkov : 69
Join date : 21.09.2010
Bydlisko : Slovensko, Poprad :D

Z čoho sa máme tešiť? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Z čoho sa máme tešiť?   Z čoho sa máme tešiť? Icon_minitimePi január 28, 2011 5:09 pm

Presne si vystihol moje myšlienky :)
Návrat hore Goto down
Child of Bodom
Admin
Child of Bodom


Počet príspevkov : 178
Join date : 21.09.2010
Age : 64
Bydlisko : Doma

Z čoho sa máme tešiť? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Z čoho sa máme tešiť?   Z čoho sa máme tešiť? Icon_minitimePi január 28, 2011 5:37 pm

Dneska, ked som isiel poobede po ulici, z nicoho nic som sa zacal usmievat a myslim, ze to bolo aj vdaka tvojmu prispevku, pretoze ako prve som si hned spomenul na tento clanok, ktory som rano cital. A uvedomil som si, ze nie vsetko je take na ho*no, ako sa to na prvy pohlad zda, napriklad taky lad, na ktory som sa usmieval, na nom sa da posmyknut, ALE je pravda, ze sa na nom da aj zabavit (hokej, drifty atd.). Ide proste o to brat veci take, ake su a nepremyslat o ich zlych vlastnostiach/nasledkoch, ale premyslat, ako si tu vec sprijemnit, zabavit sa, no zial niektori ludia, hlavne pesimisti, myslia len na to, ako kazdu vec zneprijemnit svojmu okoliu, a to je podla man zle, preto sa snzaim mysliet optimisticky, ak by sme to takto mohli nazvat.

P.S.: vidno, ze rodina :D
Návrat hore Goto down
https://osetkom.forummotion.com
Sheepah
Admin
Sheepah


Počet príspevkov : 141
Join date : 21.09.2010
Bydlisko : Tá diera tam na Slovensku, jedna z mnoho

Z čoho sa máme tešiť? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Z čoho sa máme tešiť?   Z čoho sa máme tešiť? Icon_minitimePi január 28, 2011 7:29 pm

Pekný príspevok :).
Určite je to ponaučenie pre veľa pesimistov :D no čo už, aj taký ľudia sú, ktorí sa nesmejú ani nad ich miliónom eur, ale sú aj takí, kerí sa smejú už len pri pohľade na toaleťák(@Child of Bodom).
Návrat hore Goto down
Zuzičkáá
Member
Zuzičkáá


Počet príspevkov : 69
Join date : 21.09.2010
Bydlisko : Slovensko, Poprad :D

Z čoho sa máme tešiť? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Z čoho sa máme tešiť?   Z čoho sa máme tešiť? Icon_minitimePi január 28, 2011 8:01 pm

Child of Bodom: milé, že si si spomenul na tento príspevok a s ním tiež aj na mňa ;) :D
Sheepah: vďaka, máš pravdu, že je skôr pre pesimistov, no myslím, že poteší aj optimistu alebo realistu, ktorého niečo zarmútilo... :)
Návrat hore Goto down
Child of Bodom
Admin
Child of Bodom


Počet príspevkov : 178
Join date : 21.09.2010
Age : 64
Bydlisko : Doma

Z čoho sa máme tešiť? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Z čoho sa máme tešiť?   Z čoho sa máme tešiť? Icon_minitimePi január 28, 2011 8:28 pm

Niet zac, ja si spomeniem vzdy na vsetko :D
Ked sme pri tych milionoch EUR, treba spomenut, ze tito ludia su dost neludsky. Kazdeho sa pytaju, co maju s tymi peniazmi robit, no nikdy ich nenapadne, ze by mohli pomoct nejakym ludom v nudzi, alebo odcinit zle skutky vo svojom zivote tak, ako v seriali Jmenuju se Earl. Ale to je uz ine...
Návrat hore Goto down
https://osetkom.forummotion.com
Sponsored content





Z čoho sa máme tešiť? Empty
OdoslaťPredmet: Re: Z čoho sa máme tešiť?   Z čoho sa máme tešiť? Icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Z čoho sa máme tešiť?
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Fórum, na ktorom sa nestratíte a budete mať vždy kde písať :: Pravidlá a pomoc :: Poradňa (láska, autá, PC,...)-
Prejdi na: